Diákolimpia: 8 pontszerző, 4 dobogós hely

Régió - 2019. január 29.
szerző: SH

uszas-sportmedence

Vasárnap Pécsen álltak rajtkőre a két siklósi iskolát képviselő úszók, ahol a Diákolimpia megyei döntőjét rendezték meg. Rengeteg megbetegedés ellenére 8 pontszerző és 4 dobogós helyezés született.

A négy korcsoportban induló versenyzőket – az iskolák igazgatói és testnevelő tanáraitól kapott segítség mellett -Bakó Pál, Szűcs Zoltán és Bakó Eszter készítette fel.

Az I. korcsoport (2010 és fiatalabbak) versenyzői közül

Gyenis Dorisz (Batthyány Kázmér Általános Iskola 50m gyorson 9., 50m háton 3. helyen végzett,

Hargitai Lili (Kanizsai Dorottya Általános Iskola 50m gyorson 11. helyen ért célba.

II. korcsoport (2008-2009 születettek) versenyzői közül

Bakó Bolgárka (Kanizsai) 50m gyorson és háton egyaránt 10.,

Varga Barnabás (Kanizsai) 50m gyorson 10., 50m mellen 6.,

Kiss Anett (Batthyány) 50m gyorson 19., 50m mellen 7.,

Katona Ákos (Kanizsai) 50m gyorson 3.,50m háton 2.,

Csille Barnabás (Batthyány) 50m gyorson 28. helyen ért célba.

III. korcsoport ( 2006-2007 születettek) versenyzői közül

Déri Laura (Batthyány) 100m „B” gyorson 11., 100m „B” háton 3. helyen,

Dávid Lili (Batthyány) 100m „B” gyorson 12 ., 100m „B” mellen 13. helyezett lett.

IV. korcsoport (2004-2005 születettek) versenyzői közül

Dávid Zsófia (Batthyány) 100m „B” gyorson 9., 100m „B” mellen 4.,

Dukics Levente (Batthyány) 100m „B” gyorson 15., 100m „B” mellen hetedikként csapott a célba.

A siklósi úszók folytatják a felkészülést és február közepén megrendezésre kerülő mohácsi Busó kupára, ahol a régió csapataival állnak rajtkőre, majd a szerbiai Becsejen nemzetközi szinten mérettethetik meg magukat.