Régió - 2016. október 21.
szerző: SH

Katona Ákos
Katona Ákos

Hatodik alkalommal rendezték meg a százhalombattai Sportuszodában a Matrica Kupa elnevezésű nemzetközi úszóversenyt. A kétnapos megmérettetésen nem kisebb nevek, mint a Verrasztó testvérek is rajtkőre álltak, a siklósi úszókat pedig Katona Ákos képviselte.

A versenyt október 15-16-a között rendezték. Ákos az 50 méteres számokban mind a négy úszásnemben  – gyors, mell, pillangó és hát – az első helyet szerezte meg, eredményével a Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) által vezetett országos korosztályos ranglista top tízébe is bekerült.

Resicán egyéni csúcsok dőltek meg

Ugyanazon hétvége szombatján a romániai Resicán is startoltak a Siklós Se Úszószakosztályának úszói. Míg a népes nemzetközi mezőnyt felsorakoztató Bánát Kupán Nagy Bence és Németh Bálint az időeredményeiket jócskán javítva remekeltek, addig a lányok az elő nyolc között értek célba.

Butor Barbara (2001) 50 méter pillangón 8., 50 háton 7., 50 mellen  5., 100 gyorson pedig a 8. lett, Németh Noémi (2003)  50 méteres mellen és 100 gyorson egyaránt a nyolcadik helyen végzett.