0779. június 19, kedd                                         Siklós Város független hírportálja

Elismeréseket vehettek át, magyar bajnoki pontokat szereztek a siklósi cselgáncsosok

2018. április 16.
szerző: SH

fotó: Magyarfalvi Erika

Eseménydús hónapot zártak a siklósi judosok. Barcson régiós elismeréseket vehettek át cselgáncsosaink, korábban pedig magyar bajnokságon lépett tatamira Szigetvári Szabolcs.

Március 24-én Kecskeméten rendezték meg az idei felnőtt magyar bajnokságot, ahol egyesületünket Szigetvári Szabolcs képviselte. Szabolcs első küzdelmét rögtön a későbbi bajnok, VB ezüstérmes Tóth Krisztiánnal vívhatta, majd a folytatásban a harmadik helyért küzdhetett és végül a pontszerző ötödik helyen zárta a versenyt.

A siklósi cselgáncsosok április 7-én 14 versenyzővel vettek részt a barcsi Dél-dunántúli Regionális Judo Versenyen. A verseny célja versenytapasztalatok szerzése a régiós és kezdő judokák részére. A verseny megnyitóját követően hagyományosan átadásra kerültek a régiós elismerések, melyet a szakosztályból az idei évben Szász Dávid vehetett át. Régiós elismerésben részesült bírónk, Császár Gergely is 2017-ben elért év bírója címéért. A versenyen judokáink tíz érmet és két hetedik helyezést szereztek.