Huszonkét érem és 43 pontszerző hely a szomszédból

Sport - 2019. szeptember 9.
szerző: SH

hsprint19

A hétvégén rendezték meg a dr. Vlaskovits Józsefnek is emléket állító XXXIV. Harkány Sprint Nemzetközi Úszóversenyt. A szombati megmérettetésen számos hazai és külföldi csapat vett részt.

A mostoha időjárás ellenére hét ország 42 csapatának közel 430 versenyzője állt rajtkőre, melyen a siklósi úszók összesen 22 érmet és 43 pontszerző helyet tudhattak magukénak, így a fedett uszodával nem rendelkező csapatok versenyében az előkelő második helyen végeztek.

Az esemény rangját emelve több ismert úszó, edző adhatott motivációt a versenyen résztvevőknek, többek között Jakabos Zsuzsanna többszörös Európa bajnok úszó, Petrov Iván utánpótlás Szövetségi kapitány, Szabó Szebásztián többszörös Világkupa győztes vagy dr. Anatolij Petrov olimpiai mesteredző.

A Bakó Pál, Szűcs Zoltán és Bakó Eszter által felkészített siklósi csapat tagjai közül 50 méteren

Kövesi Bátor (2013) gyorson 23.,

Császár Janka (2014) gyorson 28. helyen végzett.

A 4×50 méteres lány gyors váltó A csoportjában Bognár Lilla Éva, Butor Barbara, Déri Laura és Németh Noémi együttese a második helyen végzett, a Gyenis Dorisz, Tili Panna, Bakó Boglárka és Dénes Zsüliett által erősített B csapat pedig a nyolcadik helyet tudhatja magáénak.

A 4×50 méters fiú gyors váltó A csapata Szűcs Zoltán, Selymes Ádám, Farkas Bálint és Csetényi András részvételével a harmadik lett, a B csoport Katona Ákos, Németh Bálint, Reisz Bálint, Varga Barnabás szereplésével a nyolcadik helyen teljesített.

A siklósi úszók most a hétvégén megrendezésre kerülő orosházi XXV. Nagy Sándor Emlékversenyre készülnek.