Kalocsán és Pécsen is dobogóra álltak az úszók

Régió - 2018. november 14.
szerző: SH

uszok-klc

Két versenyen szerepeltek hétvégén úszóink. A XXVII. Kalocsa Kupa és az I.Márton napi Vízi csata után összesen 19 érmet akasztottak siklósi sportoló nyakába.

Vasárnap Kalocsán jelent meg az egyesület a szervező meghívására, ahol 50 és 100 méteres számokban állt rajtkőre a hat sportoló. Az úszók 9 érmet és 17 pontszerző helyet szereztek, míg a kisebbek oklevéllel gazdagodhattak.

A Varga – Tili – Katona – Katona összeállítású 4×50 méteres vegyes váltó a negyedik helyet szerezte meg, míg

Butor Barbara 100m gyorson 7., háton 6 ., 50m pillangón 6 .,

Reisz Bálint 100m gyorson 1., háton és mellen 2., 50m pillangón 2.,

Varga Barnabás 100m gyorson 6., mellen 9., háton 4., 50m pillangón 5.,

Tili Panna 100m gyorson 7., mellen 2., 50m pillangón 7 .,

Bakó Boglárka 100m gyorson 9., háton 9., mellen 11., 50m pillangón 10.,

Katona Ákos 50m gyorson, háton, mellen és pillangón egyaránt az első helyet szerezte meg.

A kiváló eredményeknek köszönhetően csapatversenyben Siklós az előkelő 6. helyen végzett nem kisebb szakosztályokat utasítva maga mögé, mint Dabas, Kikőrös, Szigetvár vagy Tiszaföldvár.

Pécsen is rajtkőre álltak

Első alkalommal került megrendezésre a pécsi Vörös Meteor úszóklub szervezésében az I. Márton napi Vízi Csata, ahol külön lettek értékelve az igazolt és amatőr versenyzők. Siklós 10 éremmel és 21 pontszerző hellyel gazdagodhatott.

A Bakó Pál, Bakó Eszter és Szűcs Zoltán által felkészített csapatból a kisebbek közül