Katona Ákos lett Temesvár csúcstartója

Régió - 2018. december 4.
szerző: SH

uszk1812

December elsején rendezték meg a romániai Temesváron a XVI. Petre Lovas emlékversenyt, melyre a siklósi úszószakosztály is meghívást kapott. A versenyen három ország – Románia, Szerbia, és Magyarország – 24 csapatának 384 versenyzője állt rajtkőre.

A siklósiak 8 éremmel, 2 kategória győzelemmel, 8 pontszerző hellyel és egyéni csúccsal fejezték be a versenyt, melyre a Duna-Dráva Cement támogatásával készülhettek és utazhattak ki. A versenyen

Dénes Zsüliett (2010) 50m gyorson, háton 10., mellen 3. helyen végzett,

Katona Ákos (2009) 50m gyorson, háton és pillangón 1. helyen zárt,

Tili Panna (2008) 50m gyorson 17., pillangón 12., mellen 2. helyen ért célba,

Bakó Boglárka (2008) 50m gyorson 19., háton 18., mellen 11. helyen zárt,

Németh Kolos (2008) 50m gyorson és mellen 2., háton 1. helyen végzett,

Reisz Bálint (2008) 100m gyorson 15. helyen csapott a célba.

Korosztályi összesítés (LEN pontok) alapján a 2009-ben születettek kategóriáját Katona Ákos, 2008-ban születettek kategóriáját Németh Kolos nyerte meg, mellyel az emlékverseny XVI. Petre Lovas kupa díjazásában is részesült. Katona Ákos gyorson, háton és pillangón elért idejével Temesvár megye csúcstartójává válhatott. Verseny végeztével a Temesvári Magyar Rádiónak egy rövid interjút is adhatott.

Sajnálatos módon Reisz Bálint 100 méteres gyorsúszás közben sérülést szenvedett egy rossz forduló következtében, így nem tudta folytatni a versenyt.

Verseny után a meghívó, Stan Pavel a temesvári Delfin úszószakosztály edzője kisebb idegenvezetést tartott csapatunknak Temesvár nevezetességeit megmutatva, egyebek mellett a Hunyadi Kastélyt, az operaházat, a Lloyd palotát, Szentháromság szobrot, az Ortodox főszékesegyházat és az adventi vásárt látogatva meg.