Kilenc egyéni csúcs, hét érem és két aranyjelvény a viharsarokról

Régió - 2017. október 30.
szerző: SH

uszokgyula

Október utolsó hétvégéjén 27 csapat részvételével került megrendezésre a gyulai Várfürdő Sportuszodájában a VI.Várfürdő Kupa Úszóverseny Széchy Tamás emlékére, ahol a Siklós Se úszócsapata két fővel képviseltette  magát.

Katona Ákos és Reisz Bálint az erős nemzetközi mezőnyben 6 -6 számban állhatott rajtkőre, rendszerint 50 és 100 méteres távokon indulva. Céljuk 50 méteres távokon minél jobb helyezés, 100 méteres távokon az aranyjelvényes szintidők elérése volt.

Ákos 50 gyorson aranyérmet, háton és pillangón ezüstérmet szerzett korosztályában, míg 100 gyorson és mellen másodikként ért célba. Gyorson 7, mellen 8 másodperccel aranyjelvényes szintidő alatt sikerült célba érnie, minden számban egyéni csúcsot javítva.

Bálint 50 méter gyorson harmadik, 50 háton második, 50 mellen negyedik helyezést ért el, egyéni csúcsokat megjavítva. 100 gyorson hetedik, mellen és háton  nyolcadik helyen végzett megközelítve a bronzjelvényes szintidőket.

Siklósi versenyzők a csapatverseny előkelő középmezőnyében végeztek az összesítések alapján. A csapat most egy nemzetközi úszóversenyre készül, november első hétvégéjén ugyanis hét versenyző a romániai Aradra utazik.