Kozák megvédte címét

Nagyvilág - 2016. augusztus 19.
szerző: SH

Kozák Danuta szurkolók között a női kajak egyesek 500 méteres versenyének eredményhirdetése után. Fotó: Kovács Tamás, MTI

A kajakos Kozák Danuta címvédőként győzött női K-1 500 méteren a riói olimpia csütörtöki versenynapján, ezzel Magyarország megszerezte hetedik aranyérmét a riói olimpián. A férfi vízilabda-válogatott megverte a brazil csapatot, így az 5. helyért játszhat szombaton.

Kozák fölényes sikerével második aranyát szerezte meg Rio de Janeiróban, mivel kedden Szabó Gabriellával párosban is a leggyorsabb volt. Az UTE 29 éves versenyzője immár négyszeres olimpiai bajnok – Londonban egyesben és négyesben győzött -, ezzel ő minden idők legeredményesebb magyar kajakosa. Egyesbeli sikerével a magyar kajak-kenu sport 24., illetve a riói küldöttség hetedik aranyérmét szerezte. A londoni olimpia után az volt a cél, hogy megvédjem a címem. Négyéves álmomat sikerült valóra váltani – mondta Kozák a döntő után.