Németh Bálint és Katona Ákos is döntőt úszhatott Kaposváron

Régió - 2019. május 13.
szerző: SH

medence

Ötvenegyedik alkalommal került megrendezésre a Videoton – Dr. Csik Ferenc Úszó Emlékverseny Kaposváron. A kétnapos rendezvénynek immáron az új fedett uszoda adott otthont.

A MUSZ által is jóváhagyott versenyen népes mezőny állt rajtkőre; délelőtt az előfutamokon, este pedig az onnan feljutó legjobb tíz a döntőkön. Kora délután a kisebbek állhattak a rajtkőre.

A megmérettetésen válogatott úszókkal is találkozhattak a gyerekek, köztük Németh Nándorral. Az emlékverseny remek főpróbája volt a két hét múlva tartandó Országos Ifjúsági Bajnokságnak.

A siklósi egyesület hat versenyzővel képviselte magát, a cél minél eredményesebb helyezés elérése mellett a Magyar Úszószövetség által megállapított korosztályos jelvényes és Országos Bajnoki szintidők teljesítése volt. A siklósiak olyan csapatokkal mérték össze tudásukat, akik 50 vagy 25 méteres fedett uszodával is rendelkeznek.

Az első napi előfutamokon

Reisz Bálint 200 méter gyorson 19., háton és vegyesen 15.,

Németh Bálint 100m mellem és pillangón 9., 200m vegyesen 15.,

Varga Banabás 100m mellen 20., 200m vegyesen 22.,

Tili Panna 100m mellen 17., 200m vegyesen 29.,

Bakó Boglárka 200m vegyesen 30.,

Katona Ákos 100m pillangón 5., 200 vegyesen 4. helyen végzett.

Az aznapi döntőkön

Németh Bálint 100 méter mellen és pillangón 9.,

Katona Ákos 100 pillangón és 50 gyorson 5., 200 vegyesen és háton 4. helyezést ért el.

A második nap előfutamain

Németh Bálint 100m háton 21., gyorson 26., 200 mellen 9.,

Reisz Bálint 100m háton 20., gyorson 25.,

Tili Panna 200m mellen 14., 100m gyorson 30.,

Bakó Boglárka 100m háton 31., gyorson 32.,

Varga Barnabás 100m háton 22., gyorson 30.,

Katona Ákos 100m háton és gyorson második lett.

A második nap döntőjében Katona Ákos úszott, ahol 100 méter háton és gyorson ezüst érmet szerzett, 50 pillangón aranyat, míg 50 mellen 4. helyezést ért el. Ákos minden számban OB szintidőt és két számban aranyjelvényes szintidőt teljesített.

Tili Panna 200 mellen bronzjelvényes, Dénes Zsüliett 100 mellen bronzjelvényes szintidőt teljesített.