2710. március 24, csütörtök                                         Siklós Város független hírportálja

Öt siklósi érem termett az úszómaratonon

2019. március 11.
szerző: SH

szkpcsbr

Harmadik alkalommal rendezték meg a Dél-dunántúli Maraton úszóversenyt a pécsi Hullámfürdőben. A Magyar Úszószövetség (MUSZ) által is jóváhagyott rendezvényen népes mezőny állt rajtkőre, soraikban siklósi úszókkal is.

A siklósi szakosztály hét versenyzővel nevezett a helyi megmérettetésére. A cél minél eredményesebb helyezés elérése mellett a MUSZ által megállapított korosztályos aranyjelvényes szintidők teljesítése és az országos bajnoki szintidők megszerzése volt.

A csapat eredményesen zárta a versenyt, melyen 5 érmet, 11 pontszerző helyet szerzett, valamint 3 aranyjelvényes- és 5 országos bajnoki szintidőt sikerült teljesíteni.

Németh Noémi (2003) – 50m gyorson 4., 100m mellen és 200m gyorson 7.,

Németh Bálint (2005) – 50m gyorson 15., 50m háton 12., 100m mellen 7.,

Reisz Bálint (2006) – 50m gyorson 11., 50m háton 9.,

Varga Barnabás (2008) – 50m gyorson 14., 50m háton 9., 100m mellen 7.,

Tili Panna (2008) – 50m gyorson 18.,100m mellen 7.,

Bakó Boglárka (2008) – 50m gyorson 20., 50m háton 11.,

Katona Ákos (2009) – 50m gyorson és háton 1., 100m pillangón és mellen 1., 200m gyorson második helyezést ért el, valamint minden számban OB szintidőn belül úszott.

Az úszók most a március 24-i kalocsai Környezetvédelmi Kupára készülnek.