2018. szeptember 26, szerda                                         Siklós Város független hírportálja

Reisz Bálint állhat rajtkőre a Diákolimpián


2018. február 21.
szerző: SH

uszas-sportmedence

Hétvégén került megrendezése a Baranya megyei úszók diákolimpiai döntője. A siklósiak hat iskolát képviseltek a rangos megmérettetésen, amin 12 pontszerző és 12 dobogós helyezés született.

Reisz Bálint a kémesi Munkácsy Albert Általános Iskola tanulója 100 méter gyorson és háton kvalifikálta magát a március 24-én Hódmezővásárhelyen megrendezésre kerülő országos döntőbe.

Az egyes korcsoport, azaz a 2009-es születésűek és fiatalabbak sorában

Dénes Zsülett (Kanizsai) 50m gyorson 7. ,50m háton 10. helyen végzett,

Katona Ákos (Kanizsai) 50m gyorson 3., 50m háton 2. helyen ért célba,

Kozma Zsigmond (Batthyány) 50m gyorson 15. lett.

 

II-es korcsoportos, azaz a 2007-2008. évben született fiatalok közül

Tili Panna (Kanizsai) 50m gyorson 12., 50m mellen 6. helyen ért célba,

Bakó Bolgárka (Kanizsai) 50m gyorson 19., 50m háton 15. helyen végzett,

Varga Barnabás (Kanizsai) 50m gyorson 10., 50m mellen 7. helyezett lett,

Vig Máté (Batthyány) 50m gyorson 4., 50m mellen harmadikként ért célba,

Dávid Lili (Batthyány) 50m gyorson 10., 50m mellen 8. helyen végzett,

Kozma Dénes (Batthyány) 50m gyorson a 27. helyen szerepelt,

Szőke Gergely (Batthyány) 50m gyorson 28-ként ért célba,

Ivanov Szonja (Batthyány) 50m gyorson 22., 50m mellen 12. helyezett lett,

Bender Máté (Sztárai) 50m gyorson 19.helyen végzett.

 

III-as korcsoportos (2005-2006-ban születettek) úszók sorában

Németh Bálint (Batthyány) 100m „A” gyorson 8., 100m „A” mellen 3. helyezett lett,

Straub Roland (Batthyány) 100m „B” gyorson 10., 50m „B” mellen 4.helyen végzett,

Dukics Levente (Batthyány) 100 „B” gyorson 15., 50 „B” mellen 2. helyen ért célba,

Déri Laura (Batthyány) 100m „B” gyorson 11., 100m „B” háton 4. helyen végzett,

Reisz Bálint (Munkácsy) 100m „B” gyorson és 100m „B” háton egyaránt aranyérmet szerzett.

 

IV-es korcsoport (2004-2003-ban születettek) közül

Németh Noémi (Batthyány) 100m „A” gyorson 3., 100m „A” mellen 2. helyezett lett,

Dávid Zsófia (Batthyány) 100m „B” gyorson 7., 100m „B” mellen 5. helyen végzett,

Vig Roland (Batthyány) 100m „B” gyorson 9., 100m „B” mellen ötödikként csapott a célba.

 

V-VI. korcsoport, azaz a 1998-2002 között született versenyzők közül

Butor Barbara (Táncsics) 100m „A” gyorson 5., 100m „A” háton ezüstérmes lett,

Bognár Lilla Éva (Pécsi Tudományegyetem Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium) 100m „A” mellen 3., 100m „A” pillangón második lett.

 

A siklósi úszok most a hétvégi versenyre készülnek, amikor Mohácson, a régió versenyzőit felsorakoztató a Busó kupán állnak rajtkőre.