Siklós is felhajtott a kampánysztrádára


Helyi hírek - 2017. november 9.
szerző: SH

nagycsaba

Szerda este tartotta Siklóson a Fidesz azt a lakossági fórumát, melyet a migránsok ürügyén hívott országszerte össze. Az est vendége Németh Szilárd, a kormánypárt alelnöke és országgyűlési képviselő volt, de a sorosozás és az ellenzéki pártok radikális nézetek mögé való felsorakoztatása mellett Nagy Csaba is szót kapott.

Baranya megyébe 38 milliárd forint fejlesztési forrás fog érkezni, melyek nagy részét már megkapták az önkormányzatok. Ezek egy része kormányzati támogatás, más része uniós forrás – mondta a megyei közgyűlés fideszes elnöke az estébe nyúló lakossági fórumon. A kormánypárti politikus rámutatott, ebben a megyei hivatalnak is nagy szerepe volt, hiszen 152 pályázatot írt önkormányzatoknak és pályázóknak, melyből eddig 68 esetben összesen 19.921.884.335 forint értékben hoztak az irányító hatósággal támogató döntést. Az önkormányzatok teljes finanszírozásban részesülnek és a támogatási szerződések aláírása után 30 napon belül előleget kapnak – tette hozzá a megváltozott feltételeket emelve ki.

2014-ben Siklós az ország hetedik legeladósodottabb városa volt, egy főre levetítve 475 ezer forint tartozással – emlékeztetett Nagy Csaba. Mint részletezte, 4,803 milliárd forint adósságkonszolidációval egyenlítették ki a város hitelállományát, valamint a DRB Bank csődje után 12,7 majd 180 millió forintot kapott a város a költségvetés támogatása érdekében.

Egy körforgalom építése, valamint a Váralja utca, mellyel kapcsolatban most azon dolgozik a város, hogy egy 500 milliós kiegészítést kapjon – sorolta a megyei elnök a Siklósra érkező fejlesztéseket, arra mutatva ezzel, hogy a vár környékének megújítását célzó pályázatnak egy önmagában kevésbé hatékony, ám hangzatos összegű pályázati része kapott csak kedvező elbírálást. Hozzátéve, reményeik szerint sikeres lesz az a pályázat is, mely 350 millió forinttal hivatott a vár fejlesztését továbbvinni.

Felsorolásában az ipari park – melynek előkészítésére a város ingatlanok vásárlásával fektetett komoly összeget – nem szerepelt. A jelentős fejlesztések sorában szintén nem kerül említésre, hogy Siklós a tervezett és uniós kereteken felül csupán hitelbe kapta azt a 300 millió forintos összeget is, melyből a halogatást nem tűrő és alapvető infrastruktúrát megmentő belvárosi rekonstrukció valósul meg.