2256. november 17, hétfő                                         Siklós Város független hírportálja

Tizenkilenc érmet hoztak az úszók Kalocsáról


2018. március 25.
szerző: SH

uszokkvd

Vasárnap kilenc csapat közel kétszáz versenyzőjének részvételével rendezte meg a Kalocsai Úszó- és Vízilabda Egyesület hagyományos versenyét, Környezetvédelmi Kupát.

A házigazdák mellett Szekszárd, Baja, Szigetvár, Tiszaföldvár, Siklós, Bonyhád, Kiskunfélegyháza és Harkány csapatai jeleskedtek a tizenhetedik alkalommal tartott kupán.

A Siklós Se Úszószakosztályának versenyzői 19 dobogós és 36 pontszerző helyet tudhattak magukénak, így a csapatversenyben a nagyon előkelő harmadik helyen végeztek.

A 4 x 50 méteres fiú gyors váltó Németh Bálint, Katona Ákos, Vig Máté és Vig Roland részvételével negyedik, míg a Butor Barbara, Tili Panna, Bognár Lilla és Németh Noémi alkotta 4 x 50 méteres lány gyors váltó a második helyen végzett.

 

A kisebbek közül

      Gyenis Dorisz (2011) 50m gyorson 6., 50m háton 7.,

      Hargitai Lili (2011) 50m gyorson 7.,

      Katona Marcell (2011) 50m gyorson és mellen 11.,

      Dénes Zsüliett (2010) 50m gyorson 2., 50m mellen 4., háton 3.,

      Katona Ákos (2009) 50m gyorson,háton és pillangón 1.,

      Tili Panna (2008) 50m gyorson 5., mellen 2., háton., pillangón 4.,

      Bakó Boglárka (2008) 50m gyorson 8., 50m mellen 9., háton 8.,

      Varga Barnabás (2008) 50m gyorson és mellen 4., háton 3.,

      Bátki Dorka (2007) 50m gyorson 8., 50m háton 10.,

      Dávid Lili (2007) 50m gyorson,mellen és háton 7., pillangón 6.,

      Vig Máté (2007) 50 gyorson, mellen, háton és pillangón első helyen végzett.

 

Az idősebb korosztály tagjai közül

      Déri Laura (2006) 50m gyorson és háton 4.,

      Németh Bálint (2005) 50m gyorson 3., mellen és pillangón 2., háton 4.,

      Dukics Levente (2005) 50m gyorson 6., 50m mellen 5.,

      Vig Roland (2004) 50m gyorson és pillangón 9., mellen 8., háton 7.,

      Dávid Zsófia (2004) 50m gyorson és mellen 5., pillangón 3.,

      Nagy Bence (2003) 50m gyorson és pillangón 4., mellen 9.,

      Németh Noémi (2003) 50m gyorson és mellen 4., háton 6., pillangón 3.,

      Butor Barbara (2001) 50m gyorson és pillangón 6., mellen 7., háton 4.,

      Bognár Lilla Éva (2001) 50m gyorson és háton 5., mellen 3., pillangón 1. lett.

 

A szakosztály versenyzői az április 7-én megrendezésre kerülő bajai EMEL kupán, majd április 21-én a szlovákiai Érsekújváron állhatnak ismét rajtkőre.

A siklósi úszók felkészülését a Nemzeti Együttmükődési Alap NEA-MA-17-M-2017-0006 számú pályázata vízfelület bérléssel segítette.