Egésznapos, traffipaxos razziát szervez a rendőrség


Itthon - 2025. március 26.
szerző: SH

traffiejjelturony18jan

Április 9-én traffipaxmaratont szerveznek a rendőrök. Az elképzelés szerint 24 órán át minden sebességmérő berendezés kint lesz az utakon, az utak szélén és a bokrok közt.

A rendőrség a lakosság ötleteit is várja az Európai uniós kezdeményezésben, azonban a korábbi évek gyakorlatát figyelembe véve új helyeken nem nagyon kell a háromlábú felbukkanására számítani – az ugyanis nem ötletszerűen, hanem a helyszín gondos felmérése és rendszerükbe való felvezetése után kerülhet csak kijelölésre.

A térségben időszerű lenne új helyeket találni, ugyanis a sebességmérés jellemzően nem baleseti gócpontokban zajlik, hanem tucatnyi, az autósok által megszokott helyen. Az sem példa nélküli,  hogy ezek a helyszínek közelében elrejtőzve mérnek, és az életszerű helyzetek szolgáltatják a bírságok alapját.

Tudta? A Traffipax egy korabeli sebességmérő berendezés neve volt, ezt követően állandósult csak, mint a hasonló célú készülékek és a tevékenység általánosan elfogadott megnevezése.