Rekordszámú siklósi egyesület kért és kapott támogatást


Helyi hírek - 2021. február 10.
szerző: SH

penznovekszik

Minden korábbi évnél több siklósi egyesület kért és kapott támogatást a Nemzeti Együttműködési Alaptól (NEA) 2021-ben – hívta fel a figyelmet Riegl Gábor. Siklós polgármestere megjegyezte, ezek az összegek kiváló kiegészítésül szolgálnak az önkormányzat által nyújtott támogatásokhoz.

Siklós önkormányzata a Kulturális kerekasztal megalakításakor leszögezte, hogy minden eszközzel igyekszik támogatni a helyi egyesületeket pályázati lehetőségeik kihasználásában. Ezzel kapcsolatban több alkalommal is meg lettek szólítva a civilek, illetve számos egyesület fordult segítségért is a hivatalhoz.

A törekvés elérte célját, ugyanis míg tavaly a siklósiak támogatása összesen 17,2 millió forint volt a 2019-es 12 millió után, idén 12 siklósi egyesület összesen 15,9 millió forint támogatást kapott. Az Alaphoz összesen 18 helyi egyesület fordult 48,4 millió forintos igényt jelezve, a nyertesek összes igénye 32,6 millió volt.

A Fontos Vagy Nekünk Egyesület két, összesen 7,6 millió forintos igényéből közel 3,9 milliót ítéltek meg, melyet a VIII. Drávaszögi Magyarok Fesztiváljára és egyéb kulturális rendezvényekre illetve a Drávaszögi gyermekek tehetséggondozó táborára költhetnek.

Sikerrel pályázott a Gasztro-és Borbarátnők Borrendje is, aki az 1,8 milliós kérelem után 1,2 milliót fordíthat hagyományőrzésre és közösségépítésre.

A Siklósi Turisztikai Egyesület 3,8 milliót jelölt meg, végül másfélmilliót kapott a Mozdulj Siklós – együtt egy egészséges Siklósért! program lebonyolítására.

A legtöbb támogatást a Siklós Sportegyesület kérte; a 3,96 milliós igényből nem egész 1,6 milliót hagyott jóvá működésre, versenyzésre és utánpótlásnevelésre a NEA.

Hasonló összeget, valamivel több mint 3,93 millió forintot igényelt a Tenkes Mountain Bike Egyesület is a Gördülő dűlők a Tenkesalján! rendezvényükre, az ő támogatási részük is közel 1,6 millió forint lett.

A Siklósi Lóbarátkör Hagyományőrző és Sportegyesület 3,78 millió forintos igénye után kerek 2 milliót kapott, arra a vállalására, hogy megismertesse a fogathajtó lovas hagyományokat a Dél-baranyai térségben. Az Apró Paták Lovas Sport Egyesület 1,1 millióból 735 ezret kapott.

A Tenkes Vegyeskari Egyesület félmillió forintot fordíthat működésére a 2 milliós igénye után, míg a Kanizsai Dorottya Fúvószenekari Egyesület és a Tenkes Természetbarát Egyesület a hasonló célokra igényelt 300-300 ezer forintot meg is kapta. A Siklósi Dolce Hegedű Egyesület 2,5 milliós igény után 1,7 millió forintot kapott eszközbeszerzésre és programok szervezésére.

A Várunkért és Városunkért Egyesület a Vállalni-Értékelni-Viszonozni projektre 1,38 milliót igényelt és 620 ezret kapott.

Nem támogatták a Villány-Siklósi Borút Egyesület (3,9), az Érdekvédelem a Baranyai Romákért (3), Siklósi Hagyományőrző Egyesület (0,3), Damashi Küzdősport Egyesület (3,8), a Siklósi Vár- és Múzeumbaráti Kör (1) valamint a Ádám Háztartási Boltok Siklós Sakk Kör 3,6 millió forintos igényét.